לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רועי

פירוק שותפות אחרי ששני השותפים אינם מוכנים לשתף בגרסת הבטא את יוזם השותפות

לפני כשנה התחלתי לעבוד על אפליקציה שלי עם עוד 2 חברים מתכנתים, החתמתי אותם בסודיות ולאחר מכן גם בהסכם שותפות של 51 לי ו49 להם. אני הכנתי גרפיקות למסכים, ערכתי פגישות עם אנשי מקצוע וכתבתי תוכנית עסקית (שיתפתי את החברים בכל החומרים כמובן). כרגע הם אינם מוכנים לשתף אותי בגרסת הבטא בטוענה שאני לא עושה מספיק (?) ואני שוקל על כך לפרק את השותפות. 1) האם מותר להם למנוע ממני את המידע על התכנות? 2) האם כתוצאה מהפירוק אני רשאי לשמור על רעיון האפליקציה ולמנוע מהם להשתמש בתכנות שהם עשו לה? 3) מכיוון שאני היוזם לשותפות, האם אני רשאי לפרק את השותפות ואם כן, אך אני שומר על הזכויות לרעיון האפליקציה ומונע מהם בעתיד להשתמש בה? תודה

מאיר פוקס

רועי שלום, הסקת מסקנות משפטיות לגבי מסכת העובדות שתיארת יכולה להתבצע רק לאחר קבלת מלוא הנתונים. יחד עם זאת באופן כללי ניתן לומר שיוזם של רעיון הוא בעל הזכויות על הרעיון, גם אם לא נחתם הסכם בין הצדדים, ומי שנותן שירות, כגון מתכנת לא מקבל זכויות ברעיון אלא אם כן הוא מוסיף ערך מוסף משמעותי לרעיון מעבר לדרך ביצוע. כמובן שעדיף בכל המקרים לחתום על הסכם מראש בדבר הזכויות ברעיון ומה תפקידו של כל אחד בצוות הביצוע. אני ממליץ שתיגש לעורך דין שייעץ לך באופן ספיציפי לגבי זכויותיך לגבי הבעלות בתוכנה, וזכותך למנוע מהם, אם בכלל שימוש ברעיון. בהצלחה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סטארט אפ