פורום בוררות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

מנהל הפורום: פישר רפאל, עו"ד

בעל ניסיון של 16 שנים בעבודה כעו"ד מסחרי, בין היתר במשרדי עו"ד גדולים, בחברת החיתום וההשקעות של הבנק
למידע נוסף

077-9968154 חיוג
הודעה

הפורום מבקש לעסוק בסוגיות בקשר עם הליך הבוררות אשר הולך ומבסס את עצמו כמנגנון מועדף לפתרון סכסוכים עסקיים, כאלטרנטיבה יעילה להתדיינות בבית משפט. 

התשובות בפורום אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני אלא בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו.

• תניית בוררות בהסכם שכירות

בסעיף בחוזה שכירות נכתב: "כל עוררין של השוכר על קיום הסכם זה יידונו בפני בי"ד רבני...

‫ פ ‫ריטה פרייס‬‎ 08:29, 30 בנובמבר 2016
    08:29, 30 בנובמבר 2016
  • ערעור על פסק בוררות בבוררות עסקית

שלום כמה זמן אחרי מתן פסק בורר אפשר לערער על הפסק בוררות?

ש שרון 11:56, 6 בספטמבר 2016
    11:56, 6 בספטמבר 2016
  • אי מילוי אחר פסק בוררות והמלצות הבורר

הייתי צד בהליך בוררות והבורר קבע פסק בוררות ונתן המלצות אבל הצד השני כבר הודיע לי שהוא לא...

• מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

מיכאל שלום, לאחר מתן פסק בורר יש באפשרותך לאשר אותו בבית המשפט בהתאם להוראות סעיף 23 לחוק הבוררות. אושר הפסק – דינו לכל דבר, פרט לערעור, כדין פסק-דין של בית המשפט, לרבו לתשובה המלאה...

מ מיכאל 11:19, 20 ביולי 2016
    11:19, 20 ביולי 2016
  • שינוי שלא בהסכמה של מקום מושבו של בורר בסכסוך עסקי

בחוזה שנחתם עם חברה ישראלית שמושבה העיקרי בארה"ב נקבע שבוררות תיעשה אם וכאשר במדינת ניו...

רון שלום רב, שינוי של תניית בוררות בהסכם יכול להיעשות כמובן בהסכמה. לא ברור משאלתך, האם הקביעה בהסכם של מדינת ניו יורק, ארה"ב היא קביעה גיאוגרפית (דיוני הבוררות יתנהלו ב לתשובה המלאה...

ר רון 17:48, 30 במאי 2016
    17:48, 30 במאי 2016
  • כמה עולה בורר לבוררות עסקית

לעו"ד פישר שלום, אני שוקל להעביר תיק לבוררות עסקית. כמה מקובל היום לשלם לבורר עסקי...

גיל שלום רב, מחיר שעת עבודה של בורר משתנה בהתאם למספר רב של פרמטרים, אשר אינם מופיעים בשאלתך. אם ברצונך לקבל דוגמאות הנך יכול לפנות למוסדות המנהלים בוררויות עסקיות, כגו לתשובה המלאה...

ג גיל 12:07, 11 בפברואר 2016
    12:07, 11 בפברואר 2016
  • החלפת בורר מקובלת על שני הצדדים

אם שני הצדדים רוצים להחליף את הבורר שלהם הם יכולים? מי מחליף אותו למי פונים? מי האחראי עליו?

ציונה שלום רב, בהכללה, אם שני צדדים מעוניינים ומסכימים על החלפת בורר מכהן, באפשרותם לעשות זאת בכפוף למילוי התחייבויותיהם החוזיות כלפיו, בהתאם להסכם מולו ו/או לתקנון המוס לתשובה המלאה...

צ ציונה 12:01, 18 בינואר 2016
    12:01, 18 בינואר 2016
  • פגיעה אישית וכספית בהליך בוררות בגרושין

בניגוד לרצוני נגררתי להליך לגרושין.בנסיון "לקרר"את אישתי.הסכמתי להליך גישור.שכשל.בנסיון נוסף...

שלום רב, אנא פנה לפורום משפחה

ש שרף 11:44, 8 בדצמבר 2015
    11:44, 8 בדצמבר 2015
  • הצד השני לא משלם לבורר והבורר לא משחרר החלטתו

הליך הבוררות הסתיים, הצד השני לא משלם לבורר והבורר לא משחרר את ההחלטה שלו. מה ניתן לעשות...

איתן שלום, סעיפים 31(ב) ו-33(א) לחוק הבוררות מציגים מנגנון תשלום עבור שכר הבורר במקרה שצד אחד מסרב או מעכב את התשלום: סעיף 31(א) לחוק הבוררות קובע כי בעלי הדין חייבים ל לתשובה המלאה...

א איתן 12:32, 2 בדצמבר 2015
    12:32, 2 בדצמבר 2015
  • הגישור לא עזר, האם הבורר הוא הסמכות המתאימה?

אנחנו אחרי 2 ניסיונות גישור שלא הניבו הגעה להסדר. האם כדי להימנע מהגעה לבית משפט בורר הוא...

שלום רב, בוררות היא פורום מתאים לבירור סכסוך בהסכמת הצדדים. ניתן לפנות לאחד ממוסדות הבוררות הקיימים או ליו"ר לשכת עוה"ד על מנת שימנה בורר. בברכה

נ נתן 10:57, 27 באוקטובר 2015
    10:57, 27 באוקטובר 2015
  • פניה לבוררות של שני הצדדים או של צד אחד

האם חייב ששני הצדדים יאשרו הליכה לבוררות או שמספיק שרק צד אחד רוצה?

אבנר שלום, הליך בוררות מותנה בהסכמה מראש של הצדדים להתדיין בפני בורר ולא ניתן לכפות אותו על מי מהצדדים. בברכה, רפאל פישר, עו"ד

א אבנר 10:07, 21 ביולי 2015
    10:07, 21 ביולי 2015
  • מחלוקת עם בעל מקצוע

לפני כשנה רכשתי דירה בבניין משותף, אליה עברתי לגור. מהר מאוד התברר לי כי ועד הבית המאולתר אינו...

דני שלום, הפורום עוסק בשאלות בקשר עם הליך בוררות. אנא פנה לפורום המתאים. בברכה, רפאל פישר, עו"ד

ד דני 22:21, 1 ביוני 2015
    22:21, 1 ביוני 2015
  • העברת תיק להחלטת בורר

שופט העביר את תיק התביעה שלי בתחום הנזיקין לטיפולו של בורר האם אני יכול להתנגד להחלטת השופט...

דניאל שלום, הליך הבוררות מותנה בהסכמת הצדדים. ככל שלא הייתה הסכמה מוקדמת בין הצדדים להתדיין בבוררות, הרי שאתה רשאי לדרוש להותיר את הדיון בבית המשפט. בברכה, רפאל פישר, לתשובה המלאה...

ד דניאל 09:20, 4 במאי 2015
    09:20, 4 במאי 2015
  • פסק דין של בורר תוך כדי פשיטת רגל

שלום רב, שתי חברות בע"מ תבעו אותי. אני, עוסק מורשה (בקושי) ומתפרנסת משעות סיפור והצגות...

שלום רב, הפורום מיועד לשאלות כלליות ולהווי ברור לך שמקרה ספציפי ומורכב כשלך, אינו ניתן לפתרון דרך פורום באינטרנט, אלא דורש ייעוץ משפטי צמוד וענייני. לצורך כך, ייטב אם ת לתשובה המלאה...

א א 07:17, 18 במרץ 2015
    07:17, 18 במרץ 2015
  • ערעור על הבורר בבית משפט מחוזי או השלום?

שלום כדי לערער על הבורר לאיזה בית משפט לפנות לבית משפט מחוזי או השלום?

שלום רב, לתשומת לבך, ערעור על פסק בוררות ניתן להיעשות אך ורק בתנאים מסוימים, שהמשמעותי ביניהם הוא כי הצדדים הסכימו על כך ביניהם מראש. ביטול פסק בוררות ניתן לבקש מבית לתשובה המלאה...

נ נדב 07:55, 25 בפברואר 2015
    07:55, 25 בפברואר 2015
  • גזר דין של בימ"ש מול פסק דין של בורר

האם בית משפט יכול לבטל פסק דין של בורר? האם לפסק הדין של בורר אין כוח כפסק דין משפטי?

שלום רב, פסק בוררות אשר אושר על ידי בית המשפט כמוהו כפסק דין לכל עניין ודבר. בסמכותו של בית המשפט המוסמך לבטל פסק בוררות אם הוגשה לו בקשה לביטול הפסק בהתאם לעילות הקב לתשובה המלאה...

א אריה 11:28, 30 בדצמבר 2014
    11:28, 30 בדצמבר 2014
  • אי תשלום שכר טרחה לבורר

במידה ובין שני צדדים יש הסכם בוררות. אחד הצדדים מסרב לשלם את שכר טרחה של הבורר ובעקבות זה...

שלום רב, בין היתר, ניתן להגיש את התביעה בגין הסכסוך נשוא הבוררות לבית המשפט ולכלול אף טענה בגין הפרת הסכם הבוררות. בברכה, רפאל פישר, עו"ד

א אבי 22:54, 29 בנובמבר 2014
    22:54, 29 בנובמבר 2014
  • ביטול פסק בוררות לא בסמכויות הבורר

שלום בוררות בעניין סכסוך שכנים שנפסק ע"י הבורר שהשכן צריך להרוס מבנה -האם יש עילה להגיש לבית...

שלום רב, בהתאם לסעיף 24 (3) לחוק הבוררות ניתן להגיש בקשה לביטול פסק בורר בטענה כי "הבורר פעל ללא סמכות או שחרג מהסמכויות הנתונות לו לפי הסכם הבוררות". בברכה, רפאל פ לתשובה המלאה...

ד דודי 02:13, 27 בנובמבר 2014
    02:13, 27 בנובמבר 2014
  • חובת מילוי המלצות של הבורר

האם חובה למלא את ההמלצות שהבורר נתן בלי קשר לפסק הבוררות?

שלום רב, לא ניתן לדעת מה אתה מגדיר כ"המלצות" מבלי לקרוא את פסק הבוררות. מה שעבורך הוא "המלצה" בהחלט יכול להיות כהוראה מחייבת עבור אחר. בכל מקרה, בהנחה כי אין מחלוקת לתשובה המלאה...

פ פרוספר 08:31, 26 בנובמבר 2014
    08:31, 26 בנובמבר 2014
  • תביעה על פסק דין בוררות בבית משפט למשפחה

האם בבית משפט למשפחה ניתן לתבוע לתת תוקף של פסק דין לפסיקה של בוררות

כן, כאשר הסכסוך מלכתחילה הוא בסמכותו של בית משפט למשפחה

ר רון 19:28, 2 בנובמבר 2014
    19:28, 2 בנובמבר 2014
  • החלטה של בורר ושל שופט

חבר רוצה ליישב סכסוך ישן בינינו עם בורר שאני לא מכיר ואני לא מאמין בזה. אני מאמין בבית משפט...

שלום רב, באופן פשטני, לצורך שאלתך, החלטה בבוררות כמוה החלטה של בית משפט. לאחר אישור פסק בוררות בבית המשפט הוא ניתן לאכיפה נגדך כמו פסק דין של בית משפט ואין מקום לבחיר לתשובה המלאה...

ר רון 10:23, 18 בספטמבר 2014
    10:23, 18 בספטמבר 2014
  • שאלה על בוררות לאחר שבוטל פסק בורר

שלום, לפני ארבע שנים רציתי לשפץ את ביתי ולכן שכרתי אדריכל שיעשה תכנון ולקחתי קבלן. בחוזה...

שלום רב, סעיף 12(א) לחוק הבוררות, תשכ"ח-1968, קובע כי כאשר "נתפנתה כהונתו של בורר, אם עקב התפטרותו או פטירתו ואם עקב העברתו מתפקידו, יחולו הוראות הסעיפים 8 עד 10 על מינ לתשובה המלאה...

א אנונימי 00:30, 13 באוגוסט 2014
    00:30, 13 באוגוסט 2014
  • מותר לי לא למלא אחר פסק דין כתנאי

ניתן פסק בורר שבמסגרתו אני צריך לשלם לתובעים סכום מסויים. הם, צריכים במסגרת ההסכם גם לעשות דבר...

שלום רב, לא ניתן לתת תשובה ממצה על פי הפרטים שהצגת שכן יש חשיבות רבה למה שאתה מכנה "דבר מה" וכד'. רק לימוד וניתוח פסק הבורר אל מול הוראות הדין והפסיקה יאפשרו להגיע למסק לתשובה המלאה...

נ ז נאווה זעיר 00:46, 16 ביולי 2014
    00:46, 16 ביולי 2014
  • אישור פסק בורר ושטר בוררות

הי' לי סיכסוך כספי עם חברי הלכנו לרב גדול בישראל חתמנו שטר בוררות, והרב פסק, ברצוני לשאל מה...

יעקב שלום, עליך לפנות לבית המשפט לאישור הפסק. בברכה,

י יעקב 01:01, 15 ביולי 2014
    01:01, 15 ביולי 2014
  • בענין השאלה של שכר בוררות

מה זה הטוח המחירים הממומצע בתיק רגיל לא במשהו ענק

יעקב שלום, הפורום מתמקד בשאלות מקצועיות ולא בירור מחירים. תודה. רפאל פישר, עו״ד

י יעקב 23:05, 17 ביוני 2014
    23:05, 17 ביוני 2014
  • שכר טרחה של בורר במקרה בוררות סכסוך שכנים

מהו שכר טירחת בורר שזה מחיר נורמלי מדגובר בסיכסוך שכנים בענין בניה

ישראל שלום, אין הגדרה לשכר "נורמלי". שכר הבורר יכול להישתנות לפי כישוריו, ניסיונו, היקף התיק וכד'. קיים מגוון רחב של אפשרויות שכר טרחה בשוק. בברכה, רפאל פישר, עו" לתשובה המלאה...

י ישראל 15:48, 15 ביוני 2014
    15:48, 15 ביוני 2014
עמוד מתוך3