לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
א

פסק דין של בורר תוך כדי פשיטת רגל

שלום רב, שתי חברות בע"מ תבעו אותי. אני, עוסק מורשה (בקושי) ומתפרנסת משעות סיפור והצגות לילדים. האחת תבעה על זכויות יוצרים והשניה מנסה לרכב על התביעה של הראשונה, שני אלו חברים מסתבר לי בדיעבד. אני, צעירה ונשואה טריה, עם עסק לפעילויות לילדים שקיים עוד טרם ההיכרות עם התובעות, שעד לפני שנה, רק כאשר הכרתי את התובעת השניה וקיבלתי תביעות משתי החברות, עבד בצורה יציבה והיה בדרך נכונה. ואז, התחילו שמועות, אנשים שאמרו להם לא לעבוד איתי, בעיות בריאותיות עקב לחצים, קשיים כלכליים. ונפשית- נגמרתי. כל אחת מהחברות תובעת על יותר מחצי מליון ש"ח. אני מרגישה מיואשת ובאויר. עם התובעת הראשונה הגעתי לבוררות, עם השניה עוד לא התחיל משפט. עברנו שתי פגישות בוררות, בהמלכן נראה כי הבורר- שאין לו מושג בזכויות יוצרים לפי טענתו, נוטה לכוון התובעת ומקל עליה על חשבוני. לאחר שהגעתי לשלב שיש לי בקושי חומוס וחלב בבית ודיכאון אשר מונע ממני לעבוד בצורה מסודרת, ביקשתי מעורך הדין שלי להגיש בקשה לפשיטת רגל. מייד עם ההחלטה, עורך הדין שלי שלח מכתב לבית המשפט ולבורר בנושא ופתחנו תיק אצל הקנר. גם לכך אינני יודעת איך אוכל לשלם, אך עורך הדין שלי אמר שזה הפתרון הכי טוב אם אין לי כסף לנהל שתי תביעות ועם המצב הבריאותי והנפשי שלי. למרות זאת, ולמרות שעורך הדין שלי אמר לבורר שהוא מפוטר מייצוג שלי בתיק של התובעת הראשונה, הבורר התעקש שיגיע לעוד מפגש עם התובעת, מפגש אשר התקיים ללא ידיעתי וללא נוכחותי, והגיש לעו"ד שלי חשבונית לתשלום. לפני שבוע שלחה לי קולגה פוסט מהפייסבוק של תובעת 1 אשר משויצה כי היא זכתה בתביעה נגד "גנבת" ושאני כביכול חייבת לו 350,000 ש"ח. בהתחלה צחקתי, עד שהתחלתי לחקור בתקדין. מסתבר שיש איזשהו פסק דין. עורך הדין שלי לא יודע במה מדובר ועונה לי תשובות מוזרות ומתחמקות. לפעמים לא עונה לי בכלל- לא לדוא"ל ולא למסרונים. לפעמים נעלם ליותר משבועיים מבלי לחזור אלי- ונותן למזכירתו, שללא ידע משפטי, מנסה לענות לי על שאלות וגורעת את המצב. יש לי הרגשה לא בטוחה כלל. קשה לי להתפרנס מהעיסוק שלי. קשה לי לישון או לקום בבוקר. אין לי עזרה חוץ מבעלי הטרי, אך גם הוא מוסיקאי ואין לו מאין. היתכן שקיבלתי פסק דין למרות פתיחת הליכים אצל הקנר? היתכן שבורר יפסוק באמצע בוררות לטובת בתובעת למרות שאין לה הוכחה ולו אחת לטובתה? האם זה הגיוני שעורך דין נעלם ללקוחותיו ומסנן אותי ולא חוזר אלי במשך ימים ואפילו שבועות? אני לא יודעת מה לעשות ולמי לפנות. אודה על תגובה מנתבת..

item.Author מנהל הפורום פישר רפאל, עו"ד

שלום רב, הפורום מיועד לשאלות כלליות ולהווי ברור לך שמקרה ספציפי ומורכב כשלך, אינו ניתן לפתרון דרך פורום באינטרנט, אלא דורש ייעוץ משפטי צמוד וענייני. לצורך כך, ייטב אם תתיעצי עם בא כוחך. כמו כן, ניתן לפנות לבקשת סיוע ללשכת עורכי הדין במסגרת פרויקט "שכר מצווה". בברכה, רפאל פישר, עו"ד

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בוררות