תביעת הביטוח הלאומי על שבירת רגל בדרך לעבודה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • ניסים

נשלח ע"יניסים 13:27, 12 באפריל 2014

שלום, שברתי רגל בבוקר בדרך לעבודה העבודה שאני עובד היא על אחוזים בלבד , והבוס שלי לא רוצה לקחת אחריות על זה כרגע אני עם 8 שברים ברגל אינני מתפקד ונאלצתי לעבור לאחי כי אינני יכול לפרנס את עצמי שאלתי היא מה אני יכול לעשות , בבית חולים אמרו לי שגבס הוא ל3 חודשים וכמו כן אחר כך אני צריך לעבור טיפולים לשיכון אין לי הכנסה ואני לא יכול לעבוד וגם לא יכול לשבת על גבו של אחי האם אני יכול לתבוע את ביטוח לאומי ואם כן על מה תודה

השב
  • 22:16, 21 באפריל 2014

ניסים שלום
    אם התאונה ארעה לך בדרך לעבודה, בין כשכיר ובין כעצמאי, אתה זכאי להיות מוכר כנפגע עבודה. לאחר שתוכר תהיה זכאי לגמלאות על בסיס הכנסתך המדווחת בתקופה שקדמה לפגיעה ובהתאם לאמור בחוק.
    בנסיבות מסויימות יתכן שאתה יכול לתבוע תביעת פיצויים אזרחית (לדוגמה, אם הפגיעה נגרמה עקב מפגע במדרכה, בחדר מדרגות וכו' יתכן שאתה יכול לתבוע גם את העירייה, חברת הניהול של הבניין וכיו"ב).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?