אחוזי נכות זמניים במשך 5 שנים - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • עידן

נשלח ע"יעידן 11:42, 4 באוגוסט 2015

אני חולה סכרת מזה 5 שנים עברתי כמה ועדות רפואיות וכל פעם נותנים לי אחוזי נכות זמניים. מתי ייקבעו לי אחוזי נכות לצמיתות? כמה זמן אני צריך להיות חולה כדי לקבל אחוזי נכות לצמיתות?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

הרדי שלמה,מנהל הפורום

12:30, 4 באוגוסט 2015

עידו שלום
    אני מניח כי הינך מדבר על תביעת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי( לא פרטת בפנייתך)
    אין בפנינו את החומר הרפואי בעניינך, על מנת להגיב עניינית לפנייתך ולבדוק את הסיבה לקביעת המוסד- עם זאת נראה כי פרק זמן של 5 שנים אינו סביר בנסיבות העניין
    בברכה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?