הפנייה לרופא תעסוקתי מאורתופד - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • שירה

נשלח ע"ישירה 22:28, 14 ביולי 2013

נקבעו לי 5% לצמיתות מטעם המל"ל במסגרת תאונת עבודה. כיום הועברתי לתפקיד אחר שמסב לי נזק ואני מבקש לקבל חוו"ד מרופא תעסוקתי. האם עלי לעשות זאת במסגרת קופ"ח או במסגרת המל"ל? האם עלי לבקש מאורטופד הפנייה לרופא תעסוקתי?

השב
  • 23:06, 14 ביולי 2013

שירה שלום
    אם מטרתך הינה להעלות את אחוזי הנכות שקבע לך הביטוח הלאומי בעבר, עלייך לנקוט בהליכי החמרה דרך הביטוח הלאומי, שתחילתם קבלת אישור רופא תעסוקתי בקופת החולים. אם מטרתך הינה כי יעבירו אותך מהתפקיד החדש לתפקיד אחר, כי אז אין צורך לפנות לביטוח הלאומי.
    הפניה לרופא תעסוקתי ניתן לקבל מרופא המשפחה ואפילו ממקום העבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?