אחוזי נכות עקב תאונת דרכים - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • יובל

נשלח ע"ייובל 22:35, 15 ביולי 2013

נפגעתי בגב בתאונת דרכים לפני שנתיים. מאז התאונה אני סובל כאבי גב ומוגבל מאד. אורטופד שמינה בית המשפט קבע שאין לי נכות לצמיתות. עורך הדין שלי טוען שהסיכוי שנצליח לשנות את הקביעה של המומחה של בית המשפט אינו גדול. מה ניתן לעשות?

השב
  • 21:56, 16 ביולי 2013

יובל שלום
    אכן לאחר שמומחה רפואי מטעם בית המשפט קובע קביעות בחוות דעת לא פשוט לשנות את קביעותיו. דרכים שקיימות על מנת לנסות לסתור ו/או לערער את קביעת המומחה הרפואי הינן להפנות אליו שאלות הבהרה במסגרתן יישאל לגבי אי דיוקים/סתירות אם ישנם, ולגבי חוסר התייחסות לממצאים. אם קיימות בדיקות רפואיות שטרם ביצעת, כדאי לבצען, ויתכן שממצאיהן יסייעו לך. לשם כך יש לקבל ייעוץ אורטופדי צמוד. דרך נוספת הינה לזמן את המומחה לחקירה נגדית בבית המשפט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?