ועדה רפואית בביטוח לאומי - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • rafi

נשלח ע"יrafi 21:14, 28 ביולי 2013

שלום עברתי תאונדת דרכים במסגרת העבודה לפני כשנה וחצי ונגרם לי נזק בגב 1.בלט בעמוד שידרה מותני L2 ו L3 2.בלט בעמוד שידרה צווארי C3,C4,C5 כיום אני סובל מכאבים ומהגבלה בטווחי התנועה בצאוור ובגב. ועדה של ביטוח לאומי קבעה לי נכות זמנית של 75% לחצי שנה ראשונה ו 25% לחצי השנה השנייה. לא נקבעה דרגת נכות קבועה . האם סביר שלמרות שיש נזק בהטוח הלאומי לא מכיר בו כנזק קבוה? האם יש מיקרים עם נזק כמו שלי שכן הוכרו? עירערתי על ההחלטה ואני מגיע לועדה עם 3 רופאים איך כדאי להתכונן ומה כדאי להוסיף למיסמכים שברשותי כדי לשכנע שאכן יש נזק? אודה להתייחסותך תודה רפי

השב
  • 21:38, 30 ביולי 2013

רפי שלום
    לא ברור משאלתך האם נקבעה לך נכות בשיעור 0% לצמיתות, או שהועדה קבעה לך 25% זמניים בלא להתייחס עדיין לשאלת הנכות הקבועה.
    עצם העובדה שלדעתך נגרם לך נזק קבוע, אין משמעותה בהכרח שגם הביטוח הלאומי יחשוב כך.
    ודאי שקיימים מקרים של פגיעת עמוד שידרה עם בלטי דיסק שבהם כן נקבעת נכות לצמיתות, אבל כל מקרה לגופו. קיומו של ממצא בדבר בלט דיסק אינו בהכרח אומר שתיקבע נכות לצמיתות. הועדה בודקת בין היתר מה חומרת הממצא, איך הוא משפיע על טווחי התנועה של עמוד השידרה, האם יש הקרנה של כאב והפרעות תחושה שניתן לייחס לאזור הפגוע בעמוד השידרה וכו'.
    לא ניתן להתכונן לועדה רפואית דרך התכתבות, ועליך לקבל יעוץ מקצועי בפגישה פנים אל פנים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?