קביעת אחוזי נכות עקב תאונת דרכים - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
  • סגיר

נשלח ע"יסגיר 12:21, 3 בדצמבר 2013

שלום רב, עברתי תאונת דרכים. עקב התאונה נקבעו לי 5% נכות בגין פריצת דיסק גב תחתון. ועוד 10% נכות קודמת (פגיעה בעמוד שדרה צווארי ) שאינה קשורה לתאונה . אבקש לדעת באם אני זכאי לפיצוי כל שהוא על 10% שלא קשורים לתאונה וכיצד לממש זאת. אציין כי קרוב לוודאי 10% הנכות הקודמת קשורה לתפקודי בעבודה מול מחשב במשך שעות רבות. בברכה סגיר

השב
  • 23:19, 9 בדצמבר 2013

סגיר שלום
    אם היה לך ארוע תאונתי אחר כלשהו עם פגיעת צוואר, סביר להניח שהנכות שייכת אליו.
    אם לא היה ארוע תאונתי אחר, יתכן שבכל זאת התאונה הנוכחית היא שגרמה לך גם לנכות בצוואר.
    השאלה, האם אתה זכאי לפיצוי כלשהו על פגיעת הצוואר תלויה בשיוך הפגיעה לארוע ספציפי, ובשאלה אילו זכויות בחוק ארוע זה יכול להניב.
    אמנם אינני רופא, אבל הסיכוי שיוכר קשר סיבתי בין עבודה רבה מול מחשב לבין נכות צווארית הינו קטן.

תגובה
  • 17:35, 29 בדצמבר 2013

לא הבנתי מה הקשר לצוואר? וקוראים לי נטי

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?