אזרחות הונגרית - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
  • נתנאלה

נשלח ע"ינתנאלה 00:12, 15 בספטמבר 2013

שלום אני מעונינת לדעת מה עלי לעשות ואילו מסמכים עלי להמציא אבי יליד 49 היה אזרח הונגריה (או ברית המועצות) עד לעלייתו ארצה ב 1975 אז ויתר על אזרחותו וקיבל עליו את הישראלית האם ישנה אפשרות להשיג אותה בחזרה וכמובן להשיג אזרחות הונגרית לי (ביתו ) ולאחותי? שתינו ילידות הארץ בנות 30 תודה רבי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר -עינת, עו"ד,מנהל הפורום

10:33, 15 בספטמבר 2013

נתנאלה שלום
    מדברייך אני מבינה כי אבא נולד באיזור הקרפטים. לפי חוק ההתאזרחות החדש אתם זכאים לאזרחות הונגרית( לוויתור על האזרחות הסובייטית אין כל משמעות). את צריכה לדאוג לתעודת לידה מקורית של אחד מהורי אבא, תעודת לידה מקורית של אביך, תעודת נישואין של הורייך ותעודת לידה שלך. המסמכים הישראלים חייבים לשאת חותמת אפוסטיל. את התעודות מאוקראינית יש לתרגם לעבירת ולהונגרית לצורך ההגשה.
    בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.