אזרחות הונגרית - פורום דרכון הונגרי

שאלה חדשה
  • נדב

נשלח ע"ינדב 14:31, 22 באוקטובר 2013

שלום, סבא שלי זכרונו לברכה נולד בעיירה/כפר בהונגריה שאת שמו אני אכן יודע. לצערי לא הכרתי אותו, הוא יליד 1927 ועלה ארצה לפני 1957 . אין לי מסמכים לצערי כי הם נאבדו. לאבי אין אזרחות הונגרית . אשמח לדעת אם אני זכאי לאזרחות הונגרית ? ואם כן כמה זמן אמור לקחת התהליך, בקצרה על התהליך , וכמה בערך זה יעלה? וגם שמעתי שאם יש זכאות לאזרחות אפשר לעשות זאת ללא ידיעת השפה ההונגרית לפני גיל 18 , האם זה תקף במקרה הנ״ל? אשמח למענה, נדב.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

19:49, 24 באוקטובר 2013

נדב שלום
    אם סבא נולד בכפר שהוא בתחומה של הונגריה של היום, אתה זכאי לאזרחות הונגרית ובמקרה כזה אתה לא צריך לדעת הונגרית.
    אם אין מסמכים אך יודעים את פרטיו של סבא ז"ל, אפשר להביא את המסמכים מהונגריה ללא קושי.אם הוא נולד בכפר שהוא נמצא היום מחוץ לגבולות הונגריה, אתה תהיה חייב לדעת הונגרית. אם אתה מתחת לגיל 18, מספיק שאביך יודע את השפה ואתה תוכל להגיש איתו את בקשתך מבלי שאתה תצטרך ללמוד. התהליך לוקח כשנה ולגבי עלויות - הן משתנות, תלוי במי אתה נעזר להגיש את הבקשה. בכל אופןן מומלץ להיעזר באיש מקצוע בעל ותק ונסיון בתחום. בהצלחה!

תגובה
  • 18:59, 26 באוקטובר 2013

כלומר אם הוא נולד בכפר שבתוך תחומי הונגריה של היום גם מעל גיל 18 לא צריך לדעת את השפה או שרק מתחת לגיל 18?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

שושה שונר עינת, עו"ד,מנהל הפורום

01:24, 29 באוקטובר 2013

במצב כזה אתה בכל מקרה לא צריך לדעת הונגרית

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שושה שונר

מנהל הפורום: עו"ד שושה שונר

עו"ד ומגשרת שושה שונר עורכת דין מוסמכת משנת 2005. בעלת תואר ראשון במשפטים ( LLB) מהמכללה האקדמית למש
למידע נוסף

053-9374951 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד ליוצאי הונגריה וצאצאי יוצאי הונגריה ו"הונגריה הגדולה" ומטרתו להקנות מידע כללי בנושא קבלת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי אירופאי.
כיום ניתן להגיש בקשות לקבלת אזרחות הונגרית בשני מסלולים: מסלול על פי הורשה ומסלול ההתאזרחות.
חוקי האזרחות ההונגרים סבוכים והתקנות בדבר אופן ההגשה בשני המסלולים משתנים לעיתים תכופות ויש להתעדכן בהם לקראת הגשת הבקשה.
בכל מקרה ספציפי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, מאחר ולאחר הגשת בקשה בצורה לא נכונה קשה הרבה יותר לסיים את ההליך בהצלחה.