הקמת דוכן בשוק/קניון - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
  • אלכס

    נשלח ע"יאלכס 09:30, 6 באפריל 2014

    שלום רב. מבקש לברר מה נדרש בשביל להקים דוכן בשוק/קניון לשם מכירת מוצרים כגון עוגיות, ביסקוויטים, שוקולדים וכדומה. כל המוצרים הם יבשים ולא דורשים קירור או אחסנה מיוחדת. האם נדרש להוציא רישיון עסק לשם כך? כל המוצרים שנמכרים מיוצרים/מיובאים ומשווקים על ידי בתי עסק אחרים. תודה מראש

    השב
  • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

    עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

    14:56, 6 באפריל 2014

    אלכס שלום.
    הקמת דוכן למכירת מזון, אם בשוק ואם בקניון דורשת רישיון עסק, כפי שמצוין בסעיף 2א לחוק רישוי עסקים וכן בסעיף 6.9א לצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי ) -2013.
    הדרישות המפורטות לקבלת רישיון עסק מצוינות בתקנות רישוי עסקים (תנאי תברואה נאותים ברוכלות מזון ) תשס"ט- 2009 .
    עם זאת, עליך לברר ברשות המקומית, אליה אתה משתייך , את עמדתה לעניין הקמת דוכן למכירת מזון , מאחר וישנן רשויות אשר קובעות בחוקי העזר שלהן איסור על הקמת דוכן או עיסוק ברוכלות, בכלל. בנסיבות אלו אציע לך לפנות למחלקת רישוי עסקים במקום מגוריך ולברר את העניין. בהצלחה.

    תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.