סגירת מרפסת סוכה - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
  • יהודה

נשלח ע"ייהודה 22:11, 4 בינואר 2015

ייש לי מרפסת שמש שמשמשת לסוכה, עקב מזג אויר גשום וחורפי בחג הסוכות ברצוני לסגור את המרפסת עם חלונות זכוכית מבודדות, וגג עשוי מפנלית, שאפשר לפתוח אותו בסוכות ובמקרה של גשם לסגור אותו. במשך השנה אפשר לפתוח או לסגור לפי הצורך. האם אני זקוק לרישיון? תודה יהודה

השב
  • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

06:13, 5 בינואר 2015

יהודה שלום.
    רפורמת הפרגולות, זו שפוטרת מרפסת מהדרישה להיתר, תיכנס לתוקף רק בעוד שנה, תחילת 2016. עד אז, תידרש להוציא היתר לסגירת המרפסת ולבקש לשם כך את אישורם של שאר דיירי הבניין. קח בחשבון גם שהשינוי ישפיע גם על מיסי ועד הבית ויכול שישפיע גם על תשלום הארנונה.
    בהצלחה

תגובה
  • 07:01, 5 בינואר 2015

א. רציתי לציין שיש לי רישיון לפרגולה, על חלק גדול מהמרפסת, השאלה היא האם זה מצריך רישיון היום או בעוד שנה.

תגובה
  • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

07:04, 5 בינואר 2015

שלום.

סגירת מרפסת לא שקולה לפרגולה. אם ברצונך עוד היום לסגור את המרפסת, עליך להגיש בקשה להיתר. אם תמתין לתחילת 2016, הפרוצדורה תהיה קלה ונוחה יותר.

תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.