מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

  • אורי נשלח ע"יאורי 21:17, 28 בדצמבר 2013

    שלום רב, לפני כשנה רכשתי דירה שניה ובכדי לשלם מס רכישה מופחת התחייבתי למכור את דירתי הראשונה בתוך 24 חודשים. כיום אני לא מעוניין למכור את דירתי הראשונה ובמקום זאת אני מעוניין להעביר את דירתי הראשונה במתנה לאבי ולאמי. שאלתי היא האם מקרה של העברה במתנה תיחשב כמו מכירה לצורך מס הרכישה המופחת? או שמא רשויות המס לא יראו העברה במתנה כמו מכירה ואז אאלץ לשלם מס רכישה על מלא על רכישת דירתי השניה. תודה מראש על תשובתך

    השב
  • עו"ד מיכאל אבירם

    00:19, 29 בדצמבר 2013

    אורי שלום. העברת דירה במתנה להוריך (שאינם נחשבים תא משפחתי אחד עם מוכר בגיר) נחשבת כמכירה לצורך קבלת ההנחה מס רכישה החל על רכישת הדירה הראשונה.

    תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.