מס רכישה דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

 • רונן נשלח ע"ירונן 15:01, 31 בדצמבר 2013

  בבעלותי שתי דירות משנות ה-70. מכרתי אחת מהן ב- 2012, קניתי דירה חדשה באותה השנה שמשמשת אותי היום למגורים, ששוויה גבוה משווי שתי הדירות יחד, וביקשתי פטור ממס רכישה עד למכירת הדירה השניה שבה גרתי עד אז. השווי של הדירה הישנה שבבעלותי הוא כשליש מערך הדירה החדשה שרכשתי. אם החלטתי לא למכור, מהן האפשרויות שלי להקטין/ לבטל את מס הרכישה? תודה

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  23:46, 12 בינואר 2014

  רונן שלום, אם לא תמכור תשלום את מס הרכישה המלא בתוספת קנס + ריבית + הצמדה.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.