שאלה בדבר רישום דירה ראשונה - פורום מיסוי מקרקעין

 • יאיר נשלח ע"ייאיר 12:50, 2 בינואר 2014

  אני נשוי טרי ורכשתי דירה טרם הנישואים, החוזה רשום על שמי ואת המשכנתה אני מתכוון לקחת גם כן על שמי. שאלתי היא, האם הדירה לא תהיה רשומה גם על אישתי? האם בבוא היום היא תוכל לרכוש דירה כרוכשת דירה ראשונה ושהדירה תהיה רשומה על שמה. והאם לא תהיה לה בעיה לקחת משכתנה עבור אותה הדירה? אודה לתשובתכם המקצועית.

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  23:41, 12 בינואר 2014

  יאיר שלום. ככל שלא חתמתם על הסכם ממון הקובע כי הדירה שרכשת לפני הנישואין אינה שייכת לה, הרי שהיא שהיא תשלום מס רכישה כדירה שנייה בעת רכישת הדירה על שמה. באשר למשכנתה - נא פנה לבנק.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.