מס רכישה באזרחות כפולה - פורום מיסוי מקרקעין

 • רמי1 נשלח ע"ירמי1 14:06, 12 בינואר 2014

  אני בעל אזרחות ישראלית + אמריקאית ברשותי דירה בארהב שם משולם מס לםי חוק בארהב אם אקנה דירה בישראל האם יחשב דירת יחד לצורך פטור ממס רכישה עד 900000 שח או יחשב דירה שניה למרות שדירתי הראשונה בארהב תודה

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  23:02, 12 בינואר 2014

  רמי1 שלום. חוק מס שבח הנו חוק טרטוריאלי לכן הדירות שבבעלות תושב ישראל בחו"ל לא נספרות לצורך חישוב מס הרכישה, אך יש חשיבות לתושבות. אם הנך תושב חו"ל או שמרכז חייך בחו"ל , הרי שלמרות אזרחותך הישראלית, תשלם מס רכישה כדירה שנייה גם אם זו הדירה היחידה שלך בישראל.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.