ביטול עסקה לפני תשלום מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

 • דן נשלח ע"ידן 17:09, 16 בינואר 2014

  שלום רב. לפני מספר שבועות רכשתי דירה. עכשיו התעוררו נסיבות שבעקבותן החלטנו (אני והמוכרים) לבטל את העסקה. העסקה דווחה למיסוי מקרקעין וקיבלתי דרישה לתשלום מס רכישה ארך טרם שילמתי את מס הרכישה. האם אני חייב לשלם את מס הרכישה במקרה שההסכם יבוטל לפני שאשלם את המס? האם צריך להודיע על הביטול למישהו? תודה רבה

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  00:22, 26 בינואר 2014

  דן שלום, החוק קובע פרצדורה מדוייק לביטול עסקה ויש חובת דיווח בגין הביטול.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.