פטור מדירה בבעלותי לאחר מכירת דירה שקיבלתי בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • ליאב

    נשלח ע"יליאב 11:48, 25 במרץ 2014

    שלום, אשמח למספר הבהרות בנוגע לשינויים בחוקי מס שבח. לפני שנה וחצי מכרתי דירה שקיבלתי בירושה, בעת המכירה ניצלתי את הפטור ממס שבח. כיום, אני מעוניין למכור את הנכס שלי, הנמצא בבעלותי ובוא אני גר כבר 17 שנה. השאלה שלי היא- האם בביצוע המכירה אני חייב במס שבח? אם כן באיזה שווי? לצורך העניין אני מתגורר בנכס בעל שווי של 850 אלף שח על פי הערכת שמאי. אודה לתשובות, בתודה, ליאב

    השב
  • 23:41, 8 באפריל 2014

    ליאב שלום. במידה ובבעלותך דירה אחת בלבד וכך הי המצב גם ביום 1 בינואר 2014 , אתה זכאי לפטור ממס לפי סעיף 49ב(2) החדש.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.