מכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

 • טלי נשלח ע"יטלי 21:38, 8 במאי 2014

  לאמי דירה בה היא גרה 25 שנים . בנוסף היא בעלים של מחצית מגרש שקיבלה בירושה. על המגרש בית ישן שאינו ראוי למגורים. האם היא יכולה למכור את דירתה בפטור של דירת יחיד. האם זה משנה מה מצב הדירה שעל המגרש לענין הפטור בבדירת המגורים?

  השב
 • מיכאל אבירם

  11:23, 28 במאי 2014

  טלי שלום. ככל שהבית לא ראוי למגורים, הרי שהוא לא ייחשב כדירת מגורים מזכה, אך הדבר תלוי בבדיקת משרדי מס שבח ולשיקול דעתם ,לכן לא ניתן להעניק לך תשובה חד משמעית.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.