החלפת דירה בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 08:08, 11 במאי 2014

  לאמי 2 דירות והיא רוצה לערוך צוואה ולהוריש דירה אחת לי ודירה שניה לאחותי. ברשותי גם 2 דירות על שמי. ברצוני וברצון אחותי להחליף בדירות (הכוונה שאני מעוניינת בדירה שאמי הורישה לה, ולתת לאחותי את אחת מדירותי). אין הפרש במחיר בין הדירות. אמי מודעת לזה ולא אכפת לה . מה אפשר לעשות כדי שלא נצטרך לשלם מיסים מיותרים כלשהן?

  השב
 • 11:19, 28 במאי 2014

  דליה שלום. עניין הירושה עדיין לא רלבנטי, והפתרון במקרה זה הוא לערוך העברת זכויות במתנה בחיי האם או לחכות לאחר 120 שנות אריכות חיי האם. מכל מקום אין פטור בעסקת חילופי דירות וכל עסקה נבחנת לגופה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.