פוטר מרכישת דירה נוספת - פורום מיסוי מקרקעין

 • טוטי נשלח ע"יטוטי 10:24, 19 במאי 2014

  שלום, אני ובן זוגי מיועדים להתחתן בעוד כחודשיים. שאלית היא: אם ארכוש דירה אחת (להשקעה כעת), כשנרצה לרכוש דירה נוספת (עיקרית) האם לבן זוגי יהיה פטור מתשלום מס' רכישה על חלקו בדירה? או שקיימות אופציות חוקיות נוספות לסוגיה? תודה מראש

  השב
 • מיכאל אבירם

  10:55, 28 במאי 2014

  טוטי שלום. הואיל והנכם נחשבים כבני זוג (ידועים בציבור) כבר עתה , כל רכישת דירה ע"ש מי מכם תחשב גם כדירה של בן הזוג השני.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.