מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

 • עופר נשלח ע"יעופר 16:08, 30 במאי 2014

  אני ואשתי מחפשים דירה לקנייה. לאשתי, יש דירה בבעלותה, מלפני הנישואין. אם על החצי שלי ,אוכל לקבל הנחה במס הרכישה, כאילו זו דירתי היחידה. ואשתי תשלם על חלקה כדירה שנייה. קראתי באינטרנט, שיצאה לאחרונה תקנה בנושא. האם זה נכון?

  השב
 • מיכאל אבירם

  10:49, 1 ביוני 2014

  עופר שלום. אכן, מקום בו בבעלות בני זוג דירות שנרכשו טרם נישואיהן ואין עירוב של הנכסים הקודמים בין הצדדים (לדוגמא קיים הסכם ממון הקובע הפרדה רכושית), זכאי בן הזוג, שאין בבעלותו דירה, להנחה במס רכישה כדרישה ראשונה.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.