מכירת סכויות בדירה בירשה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניר

    נשלח ע"יניר 13:09, 9 ביוני 2014

    שלום רב. אנו 3 אחים וקיבלנו דירה בירושה. אח אחד קיבל דירה נוספת, לבדו. אנחנו רוצים למכור את חלקנו בדירה שירשנו - לאח האחד. האם יש מס רכישה ומס שבח ? תודה.

    השב
  • 14:47, 9 ביוני 2014

    במידה ובבעלות המוריש הייתה דירה יחידה והעבודות עונות לתנאי סעיף 49ב(5) לחוק , מכירת דירת הירושה פטורה ממס.

    תגובה
  • 17:37, 9 ביוני 2014

    תודה. יש 2 דירות. אחת מתחלקת. האם כשאני מוכר לאחי את חלקי (1/3 של הדירה), אני מפסיד את הפטור שלי ?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.