מס רכישה לזוג עם הסכם ממון - פורום מיסוי מקרקעין

 • ניר נשלח ע"יניר 22:26, 3 ביולי 2014

  אני ואשתי בעלים של דירה. בבעלותי דירה נוספת מלפני שהתחתנו ויש ביננו הסכם ממון שהדירה שבבעלותי היא רק שלי. בכוונתנו למכור את הדירה המשותפת ולרכוש דירה אחרת. האם יש הבדל במס הרכישה אם הדירה שתקנה תהיה על שם שנינו או רק על שם אישתי?

  השב
 • מיכאל אבירם

  16:45, 22 ביולי 2014

  ניר שלום, במידה והסכם הממון קובע גם הפרדה רכושית לדירה שתירכש בעתיד והדירה תהיה אכן שייכת רק לאישה, הרי שאם אין בבעלותה דירה אחרת , היא תשלום מס כדירה יחידה, על מלוא סכום הדירה, ולא, אזי מס הרכישה יפוצל בינך לבינה, היא תשלום מחצית ממס רכישה כדירה יחידה ואתה תשלום מחצית ממס רכישה כדירה שנייה. שים לב , עורכים חישוב מס על מלוא שווי הדירה ואז מחלקים, להבדיל מחישוב על מחצית שווי דירה. לכך יש משמעות גדולה בסכומים.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.