• ליאת

    נשלח ע"יליאת 13:54, 16 ביולי 2014

    שלום, רציתי לדעת האם במכירת דירה ש-92% ממנה התקבל אצלי בירושה ואת 8% הנוספים קניתי בתמורה, ומחיר הדירה נמוך מ-4.5 מיליון ש"ח, אני פטורה ממס שבח לפי דירת ירושה או שעלי להשתמש בפטור של דירת מגורים מזכה שאינה עולה על 4.5 מיליון ש"ח? תודה

    השב
  • 16:22, 22 ביולי 2014

    ליאת שלום. התשובה תלויה באופן ההורשה, האם מהורה שזו הייתה דירתו היחידה והוא עונה לתנאי סעיף 49ב(5) לחוק מס שבח, אזי את פטורה ממס, ואם לאו , אז אין פטור, אלא יש לערוך חישוב המס כדירה מזכה עפ"י מס לינארי מוטב. מכל מקום ע, בטרם תחליטי לערוך עסקה כלשהי , ולאור הסכום הגבוה של העסקה, אמליץ לפנות לקבלת יעוץ פרטני ולא להסתפק בתשובה כללית בפורום משפטי זה או אחר.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.