העברה ללא תמורה לאמא של בעלי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • חני

    נשלח ע"יחני 14:10, 22 ביולי 2014

    שלום, אני ובעלי בעלים של דירת מגורים. ברצוננו להעביר הדירה ללא תמורה לאמו של בעלי (חמתי) האם נהיה זכאים לפטור ממס שבח או שמא רק בעלי זכאי לפטור?

    השב
  • 16:15, 22 ביולי 2014

    חני שלום. הגדרת המונח "קרוב" בחוק מס שבח, בנוגע להעברה ללא תמורה בין הורה לילד שנערכת בסגרת סעיף 62 לחוק , כוללת גם את בני הזוג ולכן , למיטב הבנתי, ההעברה פטורה ממש שבח. יש לתת את הדעת לכך שחמתך לא תוכל למכור את הדירה בפטור, אלא לאחר תקופת צינון הקבועה בחוק.

    תגובה
  • 09:01, 23 ביולי 2014

    תודה רבה על תשובתך המהירה.
    אך אני חושבת שהחוק מתכוון לבן הזוג של הנעבר (לא המעביר) ובגלל זה הפניתי את שאלתי.
    יתכן?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.