חוק מס שבח החדש - פורום מיסוי מקרקעין

 • eliao נשלח ע"יeliao 12:56, 27 ביולי 2014

  שלום רב, קיבלתי חלק מדירה במתנה לפני שנתיים, שהיה לי כבר חלק ממנה. 1. האם אני יכול למכור את הדירה ולהיכנס לחישוב הלינארי של מס שבח ע"פ החוק החדש, או שעליי להמתין את תקופת הצינון למתנה? 2. האם ניתן לשנות בדיעבד את הפטור על פיו נתן לי אחי את הדירה במתנה, לפטור הרגיל של פעם בארבע שנים? 3. האם אני יכול להעביר את הדירה במתנה בפטור, או שגם במקרה זה עלי לחכות את תקופת הצינון? אודה על תשובותיך המקצועית. אליהו

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  16:23, 5 באוגוסט 2014

  אליהו שלום. עליך להמתין לחלוף תקופת הצינון על מנת שתזכה לחישוב מס הלינארי לרבות בהעברה במתנה בפטור. שינוי סעיף הפטור לאחר שנתיים, סיכוי נמוך אך ניתן לפחות לנסות, לכל היותר לא תתקבל הבקשה.

  תגובה
 • eliao

  22:25, 12 באוגוסט 2014

  תודה על התשובה, אני אנסה זאת.

  לעניין הפטור במתנה המתוקן - כאמור אחי העביר לי את חלקו במתנה לפני תיקון החוק. חלק זה התקבל על ידו במקור ללא תמורה מאבינו.
  האם חלק זה יחשב זכות שהתקבלה מהורה לעניין הפטור המתוקן, או שההעברה אליי מנתקת את הקשר וההעברת החלק הזה תהיה חייבת במס מלא?

  תודה רבה על עזרתך בהבנת המצב המורכב הזה.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.