האם ניתן לקזז ארנונה ממס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אמיר

    נשלח ע"יאמיר 16:48, 19 בספטמבר 2013

    האם ניתן, כחלק מסל ההוצאות שהיו בהשבחת נכס, להביא לידי חישוב השומה העצמית גם את הארנונות העירוניות השוטפות ששילמתי בכלל ואת הארנונות ששילמתי בשעה שהנכס העומד במשך מספר חודשים לשיפוץ, דהיינו ההשבחה עצמה ? במידה וכן - מכח איזה סעיף אני "מסביר את זה" לפקיד השומה ?

    השב
  • 12:54, 23 בספטמבר 2013

    אמיר שלום. הוצאות תשלום ארנונה שוטפת אינה נחשבת הוצאה שהשביחה את הנכס על כן אינה ניתנת לניכוי לפי סעיף 39 לחוק.
    מיכאל אבירם, עו"ד.

    תגובה
  • 20:06, 29 בספטמבר 2013

    אמיר שלום, אנני מכיר הוראה שתתיר לך לנכות מיסי ארוננה, מאחר ואלו מסים שוטפים ולא נועדו להשבחת הנכס.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.