מס על מכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • גלעד

נשלח ע"יגלעד 05:18, 15 באוקטובר 2014

אמא שלי נתנה לי רבע דירה במתנה באוגוסט 2011. המדובר ברבע דירה שהיא קיבלה בירושה בשנת 2004 מסבא שלי שקנה אותה בשנות השבעים. חוץ מזה יש לי עוד דירה. מעולם לא מכרתי דירה. אני רוצה למכור היום את רבע הדירה. האם אצטרך לשלם מס שבח במכירה

השב
  • 13:15, 19 באוקטובר 2014

גלעד שלום. מאחר ובבעלותך דירה נוספת , אינך פטור ממס שבח במכירת החלק שקבלת במתנה אלא, יחול עליך מס מוטב (לינארי) שיחושב למשך התקופה החל ממועד רכישת הדירה ע"י סבך ועד מועד מכירתה בפועל.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.