מכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

 • מוכר נשלח ע"ימוכר 11:11, 23 באוקטובר 2014

  שלום, באיזה טופס מש"ח עליי להשתמש במכירת דירת מגורים מזכה עם זכויות בניה? האם זהו טופס 7002? האם עליי לצרף לטופס משהו נוסף? תודה.

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  11:27, 23 באוקטובר 2014

  אכן, זה הטופס ובו מופיעים כל הנספחים שיש לצרף ע"ג טפסים שתמצא באתר רשות המיסים. חשוב צאוד להיעזר בעו"ד או איש מקצוע במילוי הטפסים ובעריכת שומה עצמית במס שבח.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.