מס רכישה לנכה - פורום מיסוי מקרקעין

 • דוד נשלח ע"ידוד 13:09, 6 בנובמבר 2014

  שלום רב רכשתי דירה בשנת 2009 ושילמתי חלק ממס הרכישה עקב דירה נוספת שברשותי שתכננתי למכור ולכן בשנת 2011 כעבור שנתיים בערך שלמתי את החלק הנוסף של מס הרכישה סה"כ כ- 5% עקב אי מכירת הדירה הנוספת. עם הזמן הוכרתי כנכה עם נכות 90% כפטור ממס הכנסה משנת 8-2010 אני יודע שלנכה משלם מס רכישה חצי אחוז. האם מגיע לי החזר מס רכישה עקב כך שהנכות שלי הוכרה משנת 2010 למרות שרכשתי את הדירה ע"פ החוזה בשנת 2009? ועדיין שילמתי מס רכישה נכבד בשנת 2011?

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  10:38, 9 בנובמבר 2014

  דוד שלום. הזכאות להנחה עבור נכה נבחנת במועד חתימת הסכם המכר ואין משמעות למועד תשלום המס. לכן, למיטב הבנתי אינך זכאי להנחה.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.