מיסוי הכנסות מהשכרת דירות - הסכם ממון - פורום מיסוי מקרקעין

 • דרור נשלח ע"ידרור 11:03, 7 בדצמבר 2014

  שלום. לאשתי יש דירה מלפני נישואינו המושכרת תמורת 6,000 ש"ח לחודש. לאחר הנישואין רכשנו דירה משותפת המושכרת תמורת 5,000 ש"ח לחודש. במועד הנישואין ערכנו הסכם ממון והוא "הסכם אמיתי" ולא רק על הנייר, ישנה הפרדה מוחלטת בין רכוש אשתי טרם נישאינו, לרבות הדירה. כל הכנסות אשתי מדירתה המושכרת שייכות רק לה ומנוהלות בחשבון נפרד. כיצד רשויות המס מתייחסות למצב זה בנוגע להכנסות משכירות, נאמר במסלול של 10% מס? האם יראו את ההכנסות כהנסות "תא משפחתי" והמס יגזר מתוך 11,000 ש"ח או שמא ניתן לבקש שאישתי תמוסה במסלול זה עבור 8,500 ש"ח ואילו אני בגין ה-2,500 ש"ח המיוחסיםלי זכאי להנות מהפטור הקבוע כיום בדין? תודה

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  23:20, 21 בדצמבר 2014

  דרור שלום. עליך לפנות לרו"ח לברור שאלתך.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.