מכירת חלק בדירה שירשתי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • מירי

נשלח ע"ימירי 09:28, 13 בדצמבר 2014

אשמח אם תוכל לענות לי על שאלה בנושא מיסוי : ירשתי 30% בדירה , ובגלל עניינים בירוקרטיים קיבלנו החלטה להשכיר את הנכס. רציתי לבדוק האפשרות למכור את חלקי בדירה לאחת מאחיותיי, אודה לך אם תוכל לייעץ. לאחות הראשונה אין נכס בבעלותה, גם היא ירשה 17.5% באותה דירה ובכוונתה לרכוש דירה רק לכשימכר הנכס שירשנו, נראה כי בכל מקרה לא בשנה- שנה וחצי הקרובות. השאלה-מה וכמה (מס רכישה ומס שבח) תצטרך לשלם לכשתמכור את חלקה ואת החלק הנוסף שלי במידה ותרכוש אותו ממני? האחות השנייה, גם ירשה 17.5%, ברשותה דירה שבכוונתה המיידית למכור ולעבור לנכס אחר. כמה היא תצטרך לשלם בבוא היום כשהדירה שירשנו תמכר עבור שני החלקים (החלק שלה+ החלק שלי במידה ותקנה אותו ממני, אם נתחשב בעובדה שמתכוונת לרכוש דירה כרגע)? בין אם המכירה של הדירה שירשנו תימכר בטווח של ה-18 חודשים הקרובים ובין אם תימכר לאחר תקופה זו? תודה רבה,

השב
  • 23:10, 21 בדצמבר 2014

מירי שלום. נחוצים לי פרטים מדויקים אודות מועד רכישת דירת הירושה, סכום רכישת הדירה בעבר וסכום תמורת המכירה, על מנת שאוכל להשיב לשאלותיך. מכל מקום קשה להעריך סכום מס בהתכתבות בפורום מאחר והחישוב סבוך ומורכב ונדרש להציג פרטים רבים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.