דירת מתנה ללא תמורה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אייל

    נשלח ע"יאייל 21:57, 15 בדצמבר 2014

    הדירה של אחותי ובעלה חצי חצי. האם במידה והם מעבירים את הדירה אליי ללא תמורה יהיה כאן שליש מס רכישה או שעל חלקו של הגיס לא יהיה ? זו דירתם היחידה. האם יהיה מס שבח בהעברה ללא תמורה ? יש פטור בעיקרון ?

    השב
  • 23:02, 21 בדצמבר 2014

    אייל שלום. אחים אינם נחשבים "קרובים" כהגדרת המונח בסעיף 62 לחוק (לצורך קבלת הפטור ממס שבח, עפ"י התיקון לחוק מס שבח) ועל כן יחול מס שבח מהעברה ללא תמורה כאמור, עד עם זאת ניתן תינתן הנחה במס רכישה בשיעור 2/3 מהמס.
    מיכאל אבירם, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.