דרישה שגויה רשות המיסים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אסתי

נשלח ע"יאסתי 13:44, 2 במרץ 2015

לצערי התבקשתי לשלם מס רכישה עבור דירה שניה "כביכול" , מאחר ומכרתי דירה ב-2008 וקניתי חדשה ב2013 , הרשות כתבה לי כי עדיין יש ברשותי דירה (לפי גו"ח שלא נתקלתי בה מעולם) ולפיכך אני צריכה לשלם מס רכישה על דירה שניה , מאחר והדירה שמכרתי עדיין מופיעה במנהל מקרקעי ישראל כבעלת זכויות עדיין בדירה למרות שאחרי המכירה הדירה נרשמה בטאבו , שאלתי האם זה שעדיין לא עברו הזכויות במנהל לקונה אני אמורה להיות מחוייבת לא בדירה יחידה

השב
  • 10:57, 3 במרץ 2015

אסתי שלום. ברגע שנחתם חוזה מכר דירה, אינך נחשבת כבעלים של הדירה לצורכי מס, גם אם הבעלות טרם עברה על שם הקונה. לכן יש להמציא את חוזה מכר שוב לרשויות המס להוכיח את הזיקה בין פרטי הגוש /החלקה השונים בין רישום במנהל לטאבו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.