מס שבח במכירת חצי דירה מירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אמיר

    נשלח ע"יאמיר 12:22, 16 במרץ 2015

    אנו שני יורשים אשר ירשנו מהורינו דירה. כ"א משנינו רשום כבעלים של חצי מהדירה. אם שנינו נמכור את הדירה לצד שלישי נהיה פטורים ממס שבח, כי אנו עומדים בתנאים המצטברים של הפטור. שתי שאלות: היה ואחד היורשים מוכר את חלקו (חצי דירה) לאשתו של היורש השני, האם המוכר פטור ממס שבח? האם היורש השני יהיה פטור ממס שבח על מחצית הדירה בעת מכירתה בעתיד?

    השב
  • 23:46, 7 באפריל 2015

    אמיר שלום. ככל שהנכם עומדים בתנאי סעיף 49ב(5) לחוק הדן בפטור ממס במכר דירת מגורים שהתקבלה בירושה, הרי שלא אמור לחול מס שבח גם במכירת חלקך בדירה לגיסתך. בעניין שאלתך השנייה- אחיך יהיה פטור ממס במכר החלק שקיבל בירושה אך לגבי המחצית האחרת - יש לברר תחילה האם בבעלותו דירה נוספת, אם כן , הוא לא פטור. אם אין לו דירה נוספת עליו, להמתין 18 חודשים ממועד רכישתה, על מנת לקבלת פטור במכר מחצית הדירה.

    תגובה
  • 14:15, 9 באפריל 2015

    תודה רבה!

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.