מס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

 • איריס נשלח ע"יאיריס 19:38, 29 במרץ 2015

  שלום לאימי יש 3 דירות .אנחנו 5 אחים אימי עשתה צוואה לחלוקה שווה .אך הבנתי שיש תשלום מס שבח האם אפשר לרשום את הנכסים על האחים אפילו שכל אחד מהאחים יש לו דירה משלו ולא לשלם מס שבח

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  12:36, 8 באפריל 2015

  איריס שלום. לעתה עתה אין מס עזבון בישראל, אם כי הופצו שמועות על כוונה להטיל מס כזה, ולכן כעת אין משמשעות לאופן רישום העזבון ע"ש הירושים, אלא שלדבר זה יהיו השלכות בעת מכירת דירות הירושה. מכל מקום הדבר רלבנטי רק לאחר פטירת המוריש ובכל מקרה ניתן לערוך הסכם חלוקת עזבון בין יורשים עם קבלת צו קיום הצוואה, לפני חלקות העזבו, ולקבוע הסדר חלוקה שיתאים להוראות חוקי המס הרלבנטיות.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.