היטלי פיתוח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • ניסים

נשלח ע"יניסים 09:01, 27 במאי 2015

שלום רב, לא מזמן בניתי בית קרקע (וילה), כחלק מתהליך הוצאת ההיתר נדרשתי לשלם היטלי פיתוח (אוגוסט 2009) שילמתי הכל קבלתי היתר בנייה ובניתי את הנכס. היום בזמן שאני מבקש להוציא טופס 4 נתבקשתי להגיש תוכנית שינויים מאחר ובמחסן שמאחורי הבית בניתי את דלת המחסן על הקיר הדרומי במקום על הקיר הצפוני . יש לציין כי הבנייה התבצעה ללא כל חריגות בנייה בשטח הבניין. בכדי להגיש את התוכניות לועדה האזורית עליי להחתים את המועצה המקומית על התוכנית. כאשר הגעתי למועצה להחתים את התוכנית "גילו" שיש לי חוב בגין היטלי פיתוח על 34 מ"ר. לשאלתי כיצד יש פער אם שילמתי הכל בעבר ואין בתוכנית שום שינוי שטח לעומת התוכנית שעליה קבלתי כבר היתר, נעניתי כי בעבר (2009) נהגו שלא לגבות היטלי פיתוח בגין חניות מקורות וכן בגין שטח ממ"ד העולה על 7 מ"ר, והיום גובים על הכל. טענותיי כי השטחים הללו כבר קבלו היתר לא הועילו וכן טענותיי כי בחוק העזר כתוב שבעת קבלת היתר חדש יש להפחית את השטח שבהיתר הישן מההיתר החדש ולגבות רק על ההפרש. נאלצתי לשלם את ההפרש (אתמול) בכדי שהמועצה תחתום על התוכנית ולא לעקב את הטופס 4. שילמתי תחת מחאה , השארתי מכתב שהתשלום הוא תחת מחאה ואני מתכוון לערער עליו. מה עליי לעשות כעת כדי לתבוע את כספי בחזרה?

השב
  • 00:45, 7 ביוני 2015

שאלתך אינה קשורה למיסוי מקרקעין אלא למיסים עירוניים. נא פנה לפורום העוסק בכך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.