מס שבח מכירת דירת ירושה כאשר ההורים הורישו 2 נכסים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • דניאל

    נשלח ע"ידניאל 07:37, 1 ביוני 2015

    שלום עו"ד אבירם, אני ואחותי ירשנו עפ"י דין דירה וחנות קטנה בת"א, לאחר שאימנו נפטרה לפני כחצי שנה. אבי ואמי לא הותירו צוואה, וירשנו עפ"י דין. כעת אנו רוצים למכור את הדירה במחיר של 1,520,000 ש"ח, ואת החנות הקטנה, שנקנתה בשנת 1969 בגודל 40 מ"ר - אנו מעוניינים להשכיר בשלב מאוחר יותר. האם נוכל לקבל פטור ממס שבח ממכירת הדירה? לפי איזה סעיף? תודה.

    השב
  • 00:33, 7 ביוני 2015

    דניאל שלום. במידה והדירה הייתה דירתם היחידה של הוריכם ואילו הם היו מוכרים אותה, הם היו זכאים לפטור ממס שבח, אזי תוכלו לבקש פטור ממס לפי סעיף 49ב(5).

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.