מס שבח לפי החוק החדש ומס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

 • גל נשלח ע"יגל 11:55, 7 ביוני 2015

  ברשותי דירה משלי, ושליש דירה שקבלתי מאבי ללא תמורה, שבקרוב תירשם בטאבו. ברצוני למכור את הדירה שלי ולרכוש דירה אחרת. שאלתי: האם אקבל פטור ממס שבח במכירת דירתי, כשיש לי שליש דירה נוספת במתנה? והאם אצטרך לשלם מס רכישה בדירה שארכוש לפי מדרגת מס של דירה יחידה, על אף שיש לי גם שליש דירה? אודה לתשובתך.

  השב
 • מיכאל אבירם עו"ד

  15:12, 9 ביוני 2015

  בעלות בשליש חלקים בדירה לא נחשב כדירה נוספת.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.