מס שבח-רכישה בהחלפת דירה (לבעל שתי דירות) - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אד

נשלח ע"יאד 09:37, 12 ביוני 2015

שלום. ברשותי שתי דירות. באחת מהן אני גר עם משפחתי. כאשר ארצה להחליף את הדירה בה אני גר בדירה אחרת, מה גובה מס הרכישה אותו אצטרך לשלם על הדירה שארכוש? מהו מס השבח שאצטרך לשלם על הדירה שאמכור? תודה. אד

השב
  • 11:02, 12 ביוני 2015

אד שלום, ברכישת דירה נוספת יחולו מדרגות מס הרכישה לפי מדרגות לדירה נוספת, אלא אם תתחייב למכור את הדירה הקודמת בפרק זמן של 24 חודשים ממועד רכישת הדירה החדשה. פירוט מדרגות המס מצוי באתר רשות משרד מיסוי מקרקעין. באשר למס שבח שיחול עליך, הדבר תלוי בפרטים רבים נוספים, כגון מועד רכישת הדירה הנמכרת , סכום המכירה , הוצאות המוכרות בניכוי ועוד כהנה וכהנה פרטים שעליך למסור למייצג שלך בטרם ערכית השומה. אני מציע לך לפנות לקבלת ייעוץ פרטני ולהציג את הפרטים, בטרם ביצוע כל עסקה.

תגובה
  • 13:41, 3 ביולי 2015

תודה.ברשותי שתי דירות. האם ז"א שבכדי שאשלם מס רכישה לפי מדרגות מס של דירה יחידה על הדירה שאקנה, מספיק שאמכור את אחת הדירות שברשותי? תודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.