היטל פיתוח - פורום מיסוי מקרקעין

 • שרית נשלח ע"ישרית 17:46, 22 ביולי 2015

  אנו בניין של 40 דירות שעושה תוספת של מרפסות שמש במסגרת בקשת ההיתר, דרשה העיריה סך של 6000 היטל פיתוח מכל דייר העניין הוא שאת כל הבניה מממנים הדיירים , כולל הזזת צנרת והעיריה לא עשתה שום פיתוח או הנחת תשתית בעקבות הוספת מרפסת שמש כמו כן, לא ברור איזו תשתית נדרשת בכלל בעקבות הוספת מרפסת שמש ? מדובר בעיריית תל אביב האם הדרישה הזו חוקית ? האם אין חובה על העיריה להראות שעשתה משהו ברחוב בגינו גבתה את היטל הפיתוח ? אודה על תשובתך האם יש טעם לעשות משהו בנדון והאם עיריית תל אביב גובה זאת בשיטת מצליח ?

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  13:31, 26 ביולי 2015

  נא להפנות את השאלה לפרום הדן בדיני רשויות מקומיות.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.