פטור ממס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • מתייעצת

    נשלח ע"ימתייעצת 20:08, 16 באוקטובר 2013

    שלום רב, רכשתי דירה א' ב-2009. לא הצלחתי למכור את הדירה הזו זמן רב, ולכן בינתיים רכשתי דירה ב' ב-2012. ביום 1.10.13 מכרתי את דירה א'. שאלה 1- האם כדאי לבקש פטור ממס שבח לפי סעיף 49ב(1) או 49ב(2)? שאלה 2-על פי הנתונים לעיל, אם אבקש פטור לפי 49ב(1) בגין דירה א', האם אני יכולה למכור בעוד כחודש את דירה ב' לפי סעיף 49ב(2) או שאצטרך להמתין תקופת צינון מסוימת? תודה.

    השב
  • 22:28, 19 באוקטובר 2013

    שלום למתייעצת. תוכלי לעשות שימוש בפטור לפי סעיף 49ב1 ובלבד שלא ניצלת פטור במכר דירה או בהעברת דירה ללא תמורה במהלך 4 שנים הקודמות למכירה הנוכחית. מכל מקום, מאחר ונכון להיום בבעלותך שתי דירות, לא תוכלי לעשות שימוש בסעיף 49ב2 המדבר על פטור בגין דירה יחידה בלבד. לאחר שימוש בפטור האמור לא תוכלי למכור דירה נוספת במהלך שנת 2013. לקבלת ייעוץ פרטני ולברור המועד בו תוכלי למכור את הדירה השנייה עליך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.