מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

 • יעקב סגל נשלח ע"ייעקב סגל 22:29, 4 בנובמבר 2015

  לאשתי דירה על שמה, אני מעונין לקנות דירה על שמי, האם אשלם מס רכישה?

  השב
 • מיכאל אבירם, עו"ד

  21:31, 5 בנובמבר 2015

  יעקב ערב טוב. במידה והנכם מנהלים חייכם בהפרדה רכושית וחתמתם על הסכם ממון המסדיר את ההפרדה הרוכשית, או במקרה שהדירה נרכשה ע"י האישה לפני הנישואין, ואין בבעלותך כל דירה אחרת, עשוי לחול מס רכישה מופחת בהתאם לנסיבות שציינתי קודם. יש לבדוק את העניין לגופו ורק אז ניתן להשיב לשאלתך כדבעי.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.