פטור ממס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

 • אייל נשלח ע"יאייל 14:01, 16 בנובמבר 2013

  לאשתי יש מביטוח לאומי דרגת אי כושר עבודה 100% ,נכות רפואית משוקללת 86%, ושירותים מיוחדים 105%. אני רוצה לקנות דירה (בנוסף לדירה שבה אני מתגורר). האם אנו זכאים למס רכישה מופחת ? איזה שיעור מס נשלם? האם יש התניות נוספות לקבלת המס הנמוך (אם יש)? בתודה מראש

  השב
 • עו"ד מיכאל אבירם

  00:11, 24 בנובמבר 2013

  אייל שלום. נכה בעל דרגת נכות שאינה פחותה מ- 75% לצמיתות, זכאי (הוא ובן זוגו) לשיעור מס רכישה מופחת של 0.5% ממחיר הדירה הנרכשת ובלבד שבכוונתו להתגורר בדירה הנרכשת. ניתן לעשות שימוש בפטור זה רק פעמיים.

  תגובה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.