פטור ממס שבח לדירה יחידה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אבי

    נשלח ע"יאבי 17:14, 16 בדצמבר 2013

    שלום רב, מכרתי דירה לפני כחצי שנה וקיבלתי פטור ממס שבח כי זוהי היתה דירתי הראשונה והיחידה.( לפי 49ב' נדמה לי). קניתי דירה אחרת לפני מספר חודשים וכרגע אני לקראת חתימת חוזה למכירתה ברווח. האם ישנו איזשהו סעיף שאפשר להשתמש על מנת לקבל פטור ממס שבח? עדיף לחתום עכשיו או אחרי ה1.1.2014? לא עברו 18 חודש בין מכירת הדירה הקודמת לנוכחית...

    השב
  • 23:28, 16 בדצמבר 2013

    אבי שלום. על מנת שאוכל להשיב לשאלתך עליך לפרט את מס' הסעיף המדוייק בו נעשה שימוש לקבלת הפטור בעת מכירת הדירה,
    סעיף 49ב1 או 49ב2.

    תגובה
  • 10:36, 17 בדצמבר 2013

    לפי 49ב1

    תגובה
  • 00:27, 29 בדצמבר 2013

    אבי שלום. לפי הפרטים שמסרת נראה כי אתה זכאי לקבלת פטור לפי סעיף 49ב2 ועדיף שתמכור לפני 1.1.2014, אחרת תאלץ להמתין 18 חודשים ממועד רכישת הדירה. עם זאת עליך לבחון את העניין עם עו"ד המתמחה בתחום שייצג אותך במכירת הדירה הנוכחית על מנת שיבחן באופן מדוייק האם הנך עונה לתנאי סעיף 49ב2 , הכולל מס' תנאים מצטברים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.