איך קונים דירה עם טרשת נפוצה? - פורום זכויות חולי טרשת נפוצה

שאלה חדשה
  • ויקטוריה

נשלח ע"יויקטוריה 14:43, 24 בפברואר 2016

שלום. שמי ויקטוריה. אני בת 36. יש לי טרשת נפוצה מסוג הפוגתי התקפי. התקפים מתרחשים פעם בכמה שנים ונמשכים בין יומיים לחודש. בין ההתקפים יש בעיה של העדר חלקי של חחוש מישוש וכתוצעה מכך פגיעה ביכולת לעשות מלאכה שדורשת מוטוריקה קטנה. כמו כן סובלת באייפות יתר. זהו. זה כל המגבלות. מבחינה חיצונית אני נראת נאה, צעירה לגילי ולא רואים אליי שום דבר לגביי טרשת. חוץ מזה אני מתפקדת בסדר גמור. אפילו למדתי קרב מגע, השתתפתי במופאי ריקוד ובתחרויות ריצה של 8-10 ק"מ. עובדת חצי משרה. אך כשבאתי לבנק וביקשתי לקבל אישור עקרוני למשכנתא הסתבר לי שאני לא יכולה לקחת משכנתא כי אף ביטוח לא יתן לי משכנתא. כי לא משנה כמה אני מתפקדת ומלאת שמחת חיים - חברות הביטוח תמיד יראו אותי עם רגל אחת בקבר. אני רוצה לקחת משכנתא ל-10-15 שנה. כלומר בתקופת תום המשכנתא אני אמורה להיות בת 46 - 51. ידועה שטרשת נפוצה לא הורגת, אלא רק פוגעת באיכות החיים. האם בגלל הטרשת הנפוצה אני אמורה לחיות כל החיים בשכירות? אם כן -למה? אם לא - איך?

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד רונן אבניאל,מנהל הפורום

08:13, 19 במאי 2016

לדעתי תוכלי לקחת משכנתא. אני מכיר מספר מקרים דומים בהם ניתנה משכנתא לחולה טרשת נפוצה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה
מחלת טרשת נפוצה היא מחלה כרונית שקשורה במערכת העצבים. המחלה פוגעת בפעולות מוטוריות בסיסיות ואיכות החיים והיכולת לתפקד ולעבוד נפגעים. חולי טרשת נפוצה זכאים לקצבת נכות כללית, קצבת ניידות ופטור ממס הכנסה. הפורום יעסוק בתחומים אלה ויענה על שאלות הקשורות לתחומים אלה.