אני יורש לפי צוואה אבל אין לי צו קיום צוואה והבנק לא נותן לי מידע על מה שקורה בחשבון הבנק - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 03:17, 11 במרץ 2012

1)אם לבני זוג היה חשבון משותף והבעל נפטר ואני זוכה עפ"י צוואה אך טרם ניתן צו קיום צוואה ופניתי טלפונית לסניף בו מתנהל החשבון והסניף מסרב להגיד לי אפילו אם הם יודעים שהוא נפטר ומסרבים למסור כל אינפורמציה ואפילו מסרבים להתיחס למכתב בו אני מודיע שהוא נפטר ושאני מבקש שידאגו לכך שלא ימשכו כספים מהחשבון השייכים למנוח. מה עליי לעשות? 2)במידה ויש סעיף אריכות חיים בחשבון האם הבנק יאפשר לאישה להמשיך לנהל את החשבון ולמשוך כספים מהחשבון למרות המכתב ששלחתי? או שמרגע קבלת המכתב ששלחתי הבנק חייב שלא לאפשר לאשתו להמשיך למשוך כספים? מה עליי לעשות כדי למנוע מכך שהיא תרוקן את החשבון במצב בו עדיין לא ניתן צו קיום צוואה וכבר חלפו 3 חודשים מפטירת המנוח?משה

השב
  • 13:29, 11 במרץ 2012

משה שלום,
    1. כל עוד לא ניתן צו קיום צוואה, אתה פורמלית עדיין אינך יורש.
    לכן, בדין נוהג הבנק כשהוא שומר על סודיות בנקאית.
    בשלב זה של הדברים, הייתי ממליץ לך לשלוח אל הבנק הודעה בדואר רשום על הפטירה, רצוי בצירוף עותק מתעודת הפטירה, וחזקה על הבנק שהוא ינהג כדין, גם אם לא תקבל על כך פרטים בטרם תקויים הצוואה.
    2. בהנחה שסעיף אריכות ימים נחתם לפני פחות מ-20 שנה והוא תקף, הבנק יתיר לאשה לפעול בחשבון חרף התנגדותך.
    לא רשמת בשאלתך אם גם האשה הינה מוטבת בצוואת המנוח.לעניין זה יש משמעות, היות והרשות לבצע פעולות בחשבון גם לאחר פטירת בן הזוג, אינה קובעת זכויות קניניות בעזבון, לרבות זכות הקניין בבכספים אשר בבנק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.