בענין החשבון המשותף של נפטר שאני יורש שלו אך אין לי עדיין צו קיום צוואה - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 20:20, 11 במרץ 2012

שאלתי אותך בענין חשבון משותף והשבת לי. לשאלתך אני עונה שהאשה אינה זוכה עפ"י הצוואה ולמעשה עפ"י הצוואה אין לה כל חלק בעזבונו של הנפטר. אז מה עושים במצב בו מצד אחד הבנק לא מוסר פרטים ומצד שני אני חושש שהאשה תעשה פעולות לריקון החשבון בין מכח סעיף אריכות ימים ומבין בצורה שונה? האם לפנות לבימ"ש בבקשה לעיקול החשבון? אם כן האם הבקשה צריכה להיות מוגשת לבימ"ש לענייני משפחה גם נגד האשה וגם כנגד הבנק? והאם אפשר להגיש את הבקשה ללא תביעה או שחייבים גם תביעה להגיש ואיזה סוג תביעה? מה היית עושה במצב כזה?

השב
  • 12:48, 12 במרץ 2012

משה שלום,
    התשובות למרבית שאלותיך נמצאות בתשובתי הקודמת.
    אדגיש, כי בטרם ניתן צו קיום צוואה, אינך יכול לשלול את זכותו בעזבון של אף אדם אחר.
    לדוגמא- יתכן שקיימת צוואה נוספת שטרם נודע לך עליה, או יתכן שאותה אישה טוענת לזכויות ברכוש מכח היותה ידועה בציבור, וכיוצ"ב.
    על מנת לענות ממוקד יותר, אתה צריך לקבל ייעוץ משפטי פרטני.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.